m
Popular Posts
Follow Us
FőoldalHírekXIII. Józsai Pálinka- és Pogácsaverseny

XIII. Józsai Pálinka- és Pogácsaverseny

Immár 13. alkalommal került megrendezésre a Józsai Pálinka -és Pogácsaverseny, melynek népszerűségét mi sem bizonyítja jobban, hogy idén is több mint 200 jóféle nedűt kellett a zsűrinek végig kóstolnia, és sokan hozták el pogácsájukat is a megmérettetésre.
Az eredményhirdetésre április 20-án került sor, jó hangulatban, színes programok kíséretében a DEMKI Józsai Közösségi Házban.
A pogácsaverseny helyezettjei:
Árva Istvánné (diós pogácsa) I. helyezett
Árva Istvánné (tepertős pogácsa) II. helyezett
Kompár Miklósné (sajtos pogácsa) III. helyezett
Nagy Jánosné (sörkifli) Különdíj
Árva Istvánné (kapros pogácsa) Különdíj
Ribiczeyné Karalyos Réka (tepertős pogácsa) Különdíj
A pálinkaverseny helyezettjei:
2024-es év Cívispálinkája! – Szabó Balázs Ferenc, Hajdúszoboszló, Gurulós málna, Nagy arany, Bogyós gyümölcs kategória győztes
1. kategória, Almatermésű gyümölcs
Győztes, Madarasi Dániel, Hajdúböszörmény, Birsalma, Nagy arany
II. helyezett Szabó András, Gyömrő, Aexander körte, Nagy arany
III. helyezett, Dúró Antal, Hajdúszoboszló, Florina alma, Nagy arany
Piros Dániel, Debrecen – Józsa, Körte 2022, Nagy arany
Dúró Antal, Hajdúszoboszló, Starking alma, Nagy arany
Katona János, Debrecen – Józsa, Alma, Nagy arany
2. kategória, Érlelt pálinka
Győztes, Balogh László, Ebes, Belgeron sárgabarack, Arany
II. helyezett, Debreceni Sándor, Kajszibarack, Arany
III. helyezett, Erdődi Bence, Birsalma, Arany
3. kategória, Szőlő és törköly
Győztes, Kapi László, Debrecen, Fekete leányka szőlő, Nagy arany
II. helyezett, Máté József, Tépe, Tokaji furmint, Nagy arany
III. helyezett, Katona János, Debrecen – Józsa, Irsai Olivér, Nagy arany
Madarasi Dániel, Hajdúböszörmény, Furmint aszú szőlő, Nagy arany
Szalontay István, Debrecen – Józsa , Sárga muskotály szőlő, Nagy arany
Máté József Tépe Tokaji sárga muskotály, Arany
4. kategória, Csonthéjas gyümölcs
Győztes, Kompár Miklós, Hajdúdorog, Gönczi barack
II. helyezett, Kondor István, Debrecen-Józsa, Lepotica szilva
III. helyezett Szalontay István, Debrecen-Józsa, Besztercei Szilva
5. kategória, Vegyes gyümölcs
Győztes, Kállai Zoltán, Debrecen – Józsa, Vegyes (körte+birsalma), Ezüst
6. kategória, Bogyós gyümölcs
Győztes, Szabó Balázs Ferenc, Hajdúszoboszló, Gurulós málna, Nagy arany
II. helyezett, Kárai András, Nádudvar, Málna, Nagy arany
III. helyezett, Nagy Zoltán, Nagyhegyes, Fekete ribizli, Nagy arany
Nagy Gábor, Hajdúböszörmény, Fekete szeder, Nagy arany