m
Popular Posts
Follow Us
FőoldalHír archívum

Ez tényleg "Sikerült!?"

vavi3_300

Milyen fogadtatása volt a filmnek, kérdezem az alkotót?

Meglepõdtem, hogy teltház elõtt pereghetett a filmem. Úgy érzem a közönség nagyon jól vette a poénokat és (talán) még szórakozott is kicsit… már amennyire szórakozhatott egy olyan filmen, ami a rendszerváltás egyes történéseit jeleníti meg és fogalmaz meg egyfajta véleményt a politikusokról.

Mi lesz a film utóélete?

Valószínûleg kuka! Bár nagyon sokan felhívtak telefonon, e-mailt írtak, gratuláltak és bíztatnak.  Sokakat gondolkodásra késztetett a film, szinte követelték, hogy szélesebb körben is mutassam be, mert teljes mértékben azonosulni tudnak a látottakkal, hiszen õk is így élnek és így látják a dolgokat.

Aki esetleg nem látta, hogyan tekinthetné meg?

Ez a valószínûleg csak szamizdat formájában terjedhet ma, de elõbb-utóbb a netre is felkerül(het), mert jelen pillanatban ez a legdemokratikusabb fórum.

Azért mégse kellene kukába dobni egy olyan filmet, ahol úgy tudom, ön volt a forgatókönyv író, operatõr, vágó, rendezõ, sõt még szerepelt is a filmben. Jól értesültem, hogy mindez szponzorok nélkül nulla költségvetésbõl valósult meg?

Valóban nagy energiám fekszik ebben a kis amatõr filmben, de Koroknai Jánosnak is, akivel a film zenéjét követtük el, illetve Kerékgyártó Kálmánnak, akinek a versét beillesztettem a filmembe és Keresztúri Mária debreceni költõknek, akikkel gyakran konzultáltam a filmmel kapcsolatban. A szervezésben pedig Lévai Imréné segített sokat. Köszönettel tartozom továbbá a film fõszereplõjének, Kerékgyártó Zsoltnak, valamint Takács György, Lévai Imre, ifjabb Lévai Imre, Szabó Nikolett, Tóth Sándor, Szebenyi Miklós, Prosits Péter, Boros István közremûködõknek és a többi szereplõnek, akik valamennyien önzetlenül, szabadidejük feláldozásával segítették a film létrejöttét. A film bemutatóját készségesen felkarolta Szabó Katalin, az Újkerti Mûvelõdési Központ intézet vezetõje. Pallás Ferenc és Endrész Boldizsár is jelentõs részt vállaltak a szervezésben.

vavi2_450