m
Popular Posts
Follow Us
FőoldalHír archívum

XIV. Józsai Borverseny

borverseny1_450

A borversenyre csak saját termesztésű szőlőből készült 2013-as évjáratú borral lehetett nevezni, amit szakmai zsűri bírált és értékelt. A bírálatnál több szempontot is figyelembe vettek, a bor színét, tisztaságát, illatát, ízét és zamatát.

Vörösbor kategóriában Nagy István vehette át a győzteseknek járó vándorkupát. Második helyezettként Szalontai István végzett. Harmadik pedig Tóth Sándor lett.

Fehérbor kategóriában "A legjobb józsai fehérbor" elnevezésű vándorkupát ifj. Juráskó István kapta meg. Másodikként Sovány Pál végzett,aki rosé kategóriában különdíjban is részesült. A harmadiknak járó oklevelet Burai László vehette át.

Minden díjazott kapott oklevelet és tárgyjutalomban is részesült.

borverseny2_450

Amíg a zsűri bírálta a borokat, addig a résztvevők különböző színpadi produkciókat tekinthettek meg. Az alsó és a felsőjózsai nyugdíjasok boros nótákkal, versekkel készültek. A dalok mellett latin amerikai táncokat és hastáncot is láthatott a közönség Zsila László és barátaitól és az Estella Hastánc stúdiótól.

A produkciók után borászati ismereteiket is megmutathatták a borászati totó kitöltésével. Idén most nem volt teli találatos, de azért 3 fő 13 pontot, 12 pontot szintén 3 fő, 11 pontot pedig 2 fő ért el. Ők tárgyjutalomban részesültek.

Az eredményhirdetések után a jó hangulatról Szabó Sándor tangóharmonikás és Dr. Fekete Géza hegedűs gondoskodott. Az este közös nótázással és borkóstolással zárult.

borverseny3_450

További képek a Galériában vagy katt ide.