m
Popular Posts
Follow Us
FőoldalHír archívum

Okosan gazdálkodhatnak a gönczys diákok

Ekkor indult el többek között a mai Rózsavölgyi Gyermekkert Ökológiai Oktatóközpont alapjainak a lerakása. A diákok vállalkozóvá nevelésével egy idõben új, alternatív tantárgy került bevezetésre Gazdálkodási alapismeretek néven, mellyel a mindenkori hetedik évfolyamos diákok gazdagodnak. Ezt a tudást ma már a Nemzeti Köznevelési törvény is szorgalmazza.

G1_IMG_2892.JPG

Iskolánk benevezett, és pályázatot nyújtott be a Citibank Pénzügyi Oktatási Iskolatámogatási Programjára, és nagy örömünkre szolgál, hogy nyertünk is.

citibank.jpg

A program keretében a Citi Alapítvány 720.000 forint értékû pénzügyi-gazdasági oktatási csomagot adományozott a Gönczy Pál Általános Iskola számára annak érdekében, hogy a diákok még nagyobb jártasságot szerezzenek a gazdálkodói-vállalkozói ismeretek és kultúra területén. A tanulók ismerjék fel saját felelõsségüket az értékteremtõ munka, a javakkal való ésszerû gazdálkodás, a pénz világában, és a fogyasztás területén. A program tovább erõsíti az iskola eddigi célkitûzéseit: a tudatos fogyasztó, a magyar termékeket elõnyben részesítõ gondolkodásmód erõsítését.

Agárdiné Burger Angéla, igazgató