m
Popular Posts
Follow Us
FőoldalHír archívum

Játékosan ünnepelték a zene világnapját

jtk01_resize_700

1975 óta ünnepeljük a Zene világnapját Yehudi Menuhin, a világhírû karmester kezdeményezésére. Célja az volt, hogy a zene által közelebb hozza egymáshoz az embereket és kultúrákat, rávilágítson a zenében rejlõ közös értékekre.

jtk02_resize_700_01

Köztudott, hogy az alsójózsai nyugdíjasoktól nem állnak messze a különbözõ zenei mûfajok, hiszen Nótakörükkel sok zenei rendezvényen felléptek már, és tánccsoportjuk is többféle stílusú muzsikára készített koreográfiát. Ott látjuk õket a népzenei, komolyzenei hangversenyeken is lelkes közönségként.

jtk03_resize_700

Az idén nem hallgatóként, hanem aktív játékosokként ünnepelték a zenét. A Józsai Közösségi Ház munkatársai által összeállított vetélkedõn bizonyították be, hogy zenei ismereteik nem koptak meg az évek során. Felismerték a rádióban, tévében hallott dalokat és elõadóikat, és a zenei totóban is kitûnõ eredményt értek el. A zenei csapatversenyben mindannyian kiválóan szerepeltek.

A jó hangulatú délután bebizonyította, hogy a zene nemcsak összehozza az embereket, de gyógyszer is testnek-léleknek, kiváló hangulatot teremt, és jókedvre derít mindenkit, kortól függetlenül.