Hamarosan nyitnak a vendéglátó helyek a népszerû strandon, a gyerekek számára pedig játszótér is rendelkezésre áll.
A tavalyi szezon vége óta felújították a tó közepén lévõ 100 négyzetméteres stéget is. A legbátrabb fürdõzõk napozás után innen akár vízbe is ugorhatnak.
Az eddigi fejlesztések összesen több mint kétmillió forintba kerültek.
- Hatósági egyeztetés alatt vannak a közúti táblák, amikkel a hozzánk látogatókat szeretnénk útba igazítani – mondta el Pataki Zoltán, a Tiszamenti Regionális Vízmûvek Zrt. fõmérnöke.

A korábbi évek tapasztalatai szerint naponta akár 500-600 fõ is megfordul itt, a legmelegebb napokon pedig akár ezren is kilátogatnak. Az idei szezontól a fürdõzni vágyók kényelmét a felújításokon felül az is segíti, hogy a strand elõtti parkoló délután négy óra után az autósok ingyen használhatják.
Forrás: www.dehir.hu
